Stanowisko:
Osoba do obsługi infolinii prawnej

Rodzaj oferty:

Praktyki studenckie

Rodzaj oferty:

Bezpłatne

Długość trwania umowy:

70 godz.

logo_horizontal_1-30fbtsz6yt9ipi4ia2as9i8sz0pjzm2u.png

Nazwa firmy:

Fundacja Rodzic w mieście

Data wyganięcia oferty:

2024.12.31

Miejscowość:

on-line

aplikuj aplikujhttps://kariera.lazarski.pl/pl/praktyki/?tx_powermail_pi1[field][offer_id]=44687&tx_powermail_pi1[field][offer_position]=Osoba%20do%20obs%C5%82ugi%20infolinii%20prawnej&tx_powermail_pi1[field][offer_company]=Fundacja%20Rodzic%20w%20mie%C5%9Bcie&tx_powermail_pi1[field][offer_email]=kamila.patola%40rodzicwmiescie.pl

Fundacja Rodzic w Mieście powstała z potrzeby reprezentacji w debacie publicznej rodziców żyjących w miastach oraz ograniczania wykluczenia rodziców z dziećmi z życia społecznego i kulturalnego.

W art. 32 Konstytucji RP czytamy, że: „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Jest to wytyczna dla naszych działań.

Chcemy głośno mówić o potrzebach rodziców i ich pełnym prawie do korzystania z miasta, swobodnego poruszania się po nim, łatwego podróżowania, robienia zakupów czy karmienia piersią. Współpracując z instytucjami administracji publicznej, chcemy zmieniać prawo i tworzyć architekturę przyjazną i dostępną dla rodziców. Działamy w Komisjach Dialogu Społecznego, jesteśmy członkami Rady Warszawskiego Transportu Publicznego oraz Federacji „Piesza Polska”.

Godzenie pracy zawodowej i rodzicielstwa zawsze było wyzwaniem. Ale jest nim szczególnie teraz, gdy od pracowników wymaga się niemalże pełnej dyspozycyjności, dojazd z domu do miejsca pracy potrafi zająć godziny, a dostęp do instytucji opieki nad dziećmi jest ograniczony i niewystarczający. Dlatego też przekonujemy biznes, że tworzenie programów wspierających rodziców w miejscu to korzyść nie tylko dla społeczeństwa, ale także dla pracodawcy. Promujemy dobre praktyki firm odpowiedzialnych społecznie, które mierzą się z wyzwaniem zarządzania różną grupą pracowników, w tym także rodziców.

Fundacja powstała na bazie bloga Rodzic w mieście, który działa od maja 2016 roku.

Praktyki odbywają się w ramach programu Praktyki Społecznie Użyteczne.

Zakres obowiązków:
  • organizacja i zarządzanie kalendarzem porad
  • utrzymywanie kontaktu ze współpracującymi kancelariami prawniczymi
  • wsparcie promocji infolinii wśród rodziców
  • prowadzenie statystyk
  • wsparcie rozwoju projektu
Wymagania:
  • gotowości do pracy zdalnej od 5 do 10 godzin tygodniowo
  • samodzielności
  • otwartości na własny rozwój w organizacji pozarządowej
  • dobrej organizacji pracy
  • rzetelności
  • znajomości pakietu Office
  • chęci pracy z ludźmi
  • własnego komputera z dostępem do Internetu

Dzięki udziałowi w programie Praktyk Społecznie Użytecznych:

- poznasz potencjał ekonomii społecznej

- zdobędziesz cenne doświadczenie i wgląd w pracę mazowieckich organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych

- zaliczysz obowiązkowe praktyki na uczelni

- wykorzystasz swoją energię tam, gdzie to naprawdę potrzebne!

Wiemy, że praktyki mogą być wymagające, dlatego finansujemy nocleg i dojazd dla wszystkich praktykujących poza miejscem zamieszkania, a także ubezpieczenie OC i NNW.