Stanowisko:
Wsparcie administracyjne i PR-owe

Rodzaj oferty:

Praktyki studenckie

Rodzaj oferty:

Bezpłatne

Długość trwania umowy:

70 godz.

logo_horizontal_1-mdqbmjp3w3p639cou163ivt5ml3o0ubv.png

Nazwa firmy:

Spółdzielnia Socjalna „Kto rano wstaje”

Data wyganięcia oferty:

2024.12.31

aplikuj aplikujhttps://kariera.lazarski.pl/pl/praktyki/?tx_powermail_pi1[field][offer_id]=44690&tx_powermail_pi1[field][offer_position]=Wsparcie%20administracyjne%20i%20PR-owe&tx_powermail_pi1[field][offer_company]=Sp%C3%B3%C5%82dzielnia%20Socjalna%20%E2%80%9EKto%20rano%20wstaje%E2%80%9D&tx_powermail_pi1[field][offer_email]=ktoranowstaje%40caritasaw.pl

Spółdzielnia Socjalna „Kto rano wstaje” powstała w 2013 roku z inicjatywy wolskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Założona została przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Polska (jako spółdzielnia socjalna osób prawnych). Głównym celem powstania spółdzielni była pomoc osobom w kryzysie bezdomności, które poprzez pracę oraz wsparcie psychologiczne będą mogły się usamodzielnić oraz zdobyć nowe kompetencje.

Jesteśmy podmiotem ekonomii społecznej. Obecnie zatrudniamy 55 osób, w tym ok. 29 na podstawie umów o pracę. Nasi pracownicy to głównie osoby w kryzysie bezdomności, osoby z niepełnosprawnościami, uchodźcy, a także defaworyzowana młodzież. Obecnie wskaźnik pracowników z obszarów wykluczenia wynosi 60%. Pozostałe 40% stanowią doświadczeni pracownicy kuchni, a także kadra menedżerska posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z klientem korporacyjnym w takich obiektach jak West Gate, Microsoft, Galeria Północna oraz Stadion Narodowy.

Nasz zakład produkcyjny posiada wdrożony i funkcjonujący system HACCP. Do produkcji używamy produktów od uznanych na rynku dostawców tj. Janex, Gobarto, Karopak. Współpracujemy również z małymi firmami rodzinnymi oraz lokalnymi przedsiębiorcami: Agrodos – dostawca warzyw, Liliput – dostawca pieczywa; Story Coffee – palarnia kawy, Cudolód – dostawca lodów rzemieślniczych.

Nieprzerwanie od 10 lat spółdzielnia „Kto rano wstaje” świadczy usługi cateringowe na terenie woj. mazowieckiego. Codziennie przygotowujemy i wydajemy ok 1000 posiłków.

Praktyki odbywają się w ramach programu Praktyki Społecznie Użyteczne.

Zakres obowiązków:

wprowadzanie danych do systemu magazynowego

opisywanie faktur

nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych

tworzenie postów w SM

pomoc w stworzeniu strategii do mediów społecznościowych.

Wymagania:

znajomość środowiska MS Office

znajomość podstawowych platform social media i umiejętność poruszania się w ich środowisku

chęć do nauki

komunikatywność

samodzielność

aktualne badania sanitarno-epidemiologicznych

Dzięki udziałowi w programie Praktyk Społecznie Użytecznych:

- poznasz potencjał ekonomii społecznej

- zdobędziesz cenne doświadczenie i wgląd w pracę mazowieckich organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych

- zaliczysz obowiązkowe praktyki na uczelni

- wykorzystasz swoją energię tam, gdzie to naprawdę potrzebne!

Wiemy, że praktyki mogą być wymagające, dlatego finansujemy nocleg i dojazd dla wszystkich praktykujących poza miejscem zamieszkania, a także ubezpieczenie OC i NNW.