Stanowisko:
Praktykant/ka w zespole Legal M&A

Rodzaj oferty:

Praktyki studenckie

Rodzaj oferty:

Płatne

Długość trwania umowy:

32 godz.

logo_crido_rgb_main-vxo82by3h54xm54h7gvn4ohktsj0insn.png

Nazwa firmy:

CRIDO

Data wyganięcia oferty:

2024.03.29

aplikuj aplikujhttps://kariera.lazarski.pl/pl/praktyki/?tx_powermail_pi1[field][offer_id]=46479&tx_powermail_pi1[field][offer_position]=Praktykant%2Fka%20w%20zespole%20Legal%20M%26A&tx_powermail_pi1[field][offer_company]=CRIDO&tx_powermail_pi1[field][offer_email]=

Jesteśmy polską firmą konsultingową, której głównym zadaniem jest pomaganie biznesom w ich rozwoju i wzroście. Doradzamy przede wszystkim w ramach trzech głównych linii biznesowych: podatkowej, prawnej i pozyskiwania dotacji. Oprócz tego pomagamy firmom się digitalizować, dbać o finanse oraz szkolimy ich pracowników i zarządy. Zespoły tzw. adminu wspierają na co dzień biznes działając jako IT, marketing, HR czy administracja.

Zakres obowiązków:

Opis stanowiska:

  • dokonywanie przeglądów przepisów prawnych, stanowisk orzecznictwa i doktryny (legal research)
  • wsparcie w prowadzonych transakcjach M&A, w tym udział w badaniach prawnych due diligence, przygotowywanie projektów dokumentów transakcyjnych pod nadzorem starszego prawnika (w szczególności: pełnomocnictwa, umowy o zachowaniu poufności, załączniki do umów sprzedaży udziałów, oświadczenia i zapewnienia i in.)
  • współpraca z różnymi zespołami kancelarii
  • kontakt z organami administracji publicznej, sądami, urzędami
  • pomoc przy czynnościach biurowych
  • bieżące wsparcie zespołu w zakresie prowadzonych spraw i projektów
Wymagania:

Wymagania:

  • jesteś studentem/studentką V roku prawa
  • znasz prawo cywilne, handlowe i gospodarcze, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek handlowych oraz prawa zobowiązań
  • super, jeśli udało Ci się zdobyć już pierwsze doświadczenie w obszarze Corporate lub M&A
  • Twoja dyspozycyjność to co najmniej 4 dni w tygodniu
  • sprawnie komunikujesz się po angielsku, w tym znasz legal English – mamy również klientów zagranicznych, więc musisz z nimi sprawnie współpracować
  • w codziennej pracy swobodnie korzystasz z programów: Word, Power Point i Excel
  • potrafisz logicznie i zwięźle formułować swoje myśli
  • lubisz pracować w zespole i zależy Ci na starannym wykonaniu swoich zadań w ustalonym terminie, bo wiesz, że są one częścią większej całości pracy Twojego teamu
Benefity:

Oferujemy:

  • umowę zlecenia z możliwością przejścia na umowę o pracę
  • przejrzyście określoną ścieżkę kariery — coroczny proces ocen skutkujący promocjami
  • możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin i poszerzania własnej wiedzy (zespoły CRIDO są wielokrotnymi laureatami branżowych nagród i rankingów)
  • elastyczny czas pracy z systemem hybrydowym (minimum 2 dni/tydzień w biurze, reszta do Twojej decyzji)
  • 6 tygodni w roku możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie w ramach pracjacji
  • lubisz sport? U nas wystarczy dobry pomysł i zebranie chętnych, a inicjatywy stają się faktami – chodzimy po górach, jeździmy na nartach, gramy w siatkę
  • podstawy też są ważne, więc mamy pakiet benefitów: kafeterię ze zniżkami do sklepów, miejsc kultury, PetHelp itd., pakiet sportowy w Multisport, opiekę w Medicover, ubezpieczenie grupowe i owoce też się znajdą ?