Stanowisko:
Praktyki All-Techclusive | Data Engineer

Rodzaj oferty:

Praktyki studenckie

Rodzaj oferty:

Płatne

Długość trwania umowy:

godz.

Nazwa firmy:

PwC

Data wyganięcia oferty:

2024.03.18

aplikuj aplikujhttps://kariera.lazarski.pl/pl/praktyki/?tx_powermail_pi1[field][offer_id]=46627&tx_powermail_pi1[field][offer_position]=Praktyki%20All-Techclusive%20%7C%20Data%20Engineer&tx_powermail_pi1[field][offer_company]=PwC&tx_powermail_pi1[field][offer_email]=

Digital& w PwC Polska to zespół kreatywnych osób nastawionych na rozwój w obszarze szeroko pojętego DATA. Zajmujemy się uczeniem maszynowym, MLOps, Data Engineeringiem i wszystkim, co związane z danymi. Realizujemy projekty z obszaru ML, forecastingu, nie omijając przy tym Explainable AI. Wspieramy klientów z wielu branż, m.in.: bankowości, ubezpieczeń, retail, z Europy, USA, Ameryki Południowej oraz Azji.

Zakres obowiązków:

Twoja przyszła rola:

  • współpraca z zespołem projektowym z aktywnym wkładem w realizację projektów z zakresu inżynierii danych pod nadzorem bardziej doświadczonych członków zespołu,
  • pisanie skryptów w Pythonie oraz tworzenie zapytań SQL w celu przetwarzania surowych danych,
  • rozwój relacyjnych baz danych, data lake’ów i lakehouse’ów,
  • projektowanie, wdrażanie i monitorowanie procesów ETL opartych na chmurze, pozwalających na efektywną integrację, przetwarzanie i dostarczanie danych,
  • pisanie dokumentacji technicznej i użytkowej, zapewniając klarowne instrukcje, opisy procesów oraz dokumentowanie prac nad projektem.
Wymagania:

Aplikuj, jeśli:

  • posiadasz doskonałe umiejętności analityczne oraz rozwiązywania problemów,
  • znajomość typów danych i tabelarycznych formatów plików,
  • swobodnie programujesz w Pythonie oraz znasz pakiety służące procesowaniu danych jak pandas, numpy, pyspark,
  • praktyczną znajomość Git,
  • posiadasz dobrą znajomość SQL oraz relacyjnych baz danych,
  • posiadasz silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne,
  • swobodnie komunikujesz się w języku angielskim,
  • znajdziesz min. 30h/tyg na współpracę.

Mile widziane:

  • znajomość narzędzi Big Data takich jak Spark, Hadoop, Azure Data Lake, Snowflake lub innych,
  • doświadczenie w przetwarzaniu dużych wolumenów danych,
  • dobra znajomość algorytmów i struktur danych,
  • znajomość Linux'a i skryptów bash.
Benefity:

Dołączając do nas, zyskujesz:

  • zatrudnienie od 1 lipca do 30 września z możliwością kontynuacji współpracy, będziesz pracować w trybie hybrydowym (2 dni z biura),
  • wiele opcji poszerzania wiedzy (np. mentoringu od doświadczonych koleżanek i kolegów, warsztatów, szkoleń e-learning),
  • możliwość stworzenia indywidualnego planu benefitowego (wybór m.in. lunch pass, karta Multisport czy masaże) oraz dostęp do kafeterii - w środku m.in. vouchery, zniżki na urządzenia IT i zakup samochodu,
  • program wellbeingowy - sesje mindfulness, wsparcie psychologiczne,
  • 3h w miesiącu na wolontariat, a także możliwość zaangażowania się w wewnętrzne inicjatywy takie jak: PwC Shine (LGBT+) czy Women@PwC,
  • a kiedy polubisz to miejsce tak, jak my, możesz polecić znajomych do PwC.