Portal praktyk

Logowanie

podaj login i hasło wykorzytywane w e-uczelni UŁa

Użyte połączenie loginu i hasła nie jest prawidłowe.

Stanowisko:
Praktykant

Rodzaj oferty:

Praktyki studenckie

Płatne

Długość trwania umowy:

160 godz.

dla_piper_a4us_letter_accent_blue-9qwg88wmjkc6v0q4r0zif30az1q5u492.png

Nazwa firmy:

DLA Piper Giziński Kycia sp. k.

Data wyganięcia oferty:

2024.12.04

Miejscowość:

Warszawa

Ogłoszenie skierowane do:
Studentów wydziału prawa i administracji

aplikuj aplikujhttps://kariera.lazarski.pl/pl/praktyki/?tx_powermail_pi1[field][offer_id]=46696&tx_powermail_pi1[field][offer_position]=Praktykant&tx_powermail_pi1[field][offer_company]=DLA%20Piper%20Gizi%C5%84ski%20Kycia%20sp.%20k.&tx_powermail_pi1[field][offer_email]=julia.zbikowska%40dlapiper.com

DLA Piper jest jedną z największych globalnych kancelarii prawnych w Polsce, która świadczy usługi prawne i podatkowe na rzecz lokalnych i międzynarodowych klientów oraz instytucji. Warszawskie biuro, utworzone w 2007 roku, jest integralną częścią globalnej praktyki prawniczej DLA Piper działającej w Europie, obu Amerykach, w regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Spójna struktura organizacyjna pozwala na ciągłą wymianę know-how oraz płynną i efektywną komunikację wewnętrzną. Tym samym ułatwia realizację projektów transgranicznych. Na czele ponad 200 osobowego zespołu kancelarii stoją partnerzy zarządzający: Jacek Giziński oraz Krzysztof Kycia. Nasi klienci cenią sobie naszą responsywność, przedsiębiorczość, zaangażowanie, podejście do klienta i etykę pracy. Dysponując ponad 130 prawnikami i doradcami podatkowymi, możemy zapewnić międzynarodowym firmom, instytucjom finansowym, jak również lokalnym przedsiębiorstwom bezproblemową obsługę prawną i podatkową najwyższej jakości. W DLA Piper obsługujemy i doradzamy klientom z różnych branż. Niezależnie od skali i złożoności projektu, nasze podejście rynkowe zapewni kompleksowe wsparcie.

Zakres obowiązków:

Praktyki letnie w DLA Piper to możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Nasi praktykanci wykonują zadania merytoryczne.

W zależności od zespołu, do którego dołączysz, będziesz miała/miał okazję:

  • sporządzać projekty pism procesowych, wniosków, uchwał i innych dokumentów;
  • sporządzać projekty opinii prawnych, memorandów oraz innej korespodnencji;
  • uczestniczyć w badaniach prawnych typu due diligence oraz przekonać się, jak wygląda w praktyce prawa prawnika transakcyjnego;
  • na bieżąco kontaktować się z sądami, urzędami i innymi instytucjami publicznymi;
  • przeprowadzać research prawny.
Wymagania:

Szukamy ludzi, dla których prawo jest pasją i to z nim wiążą swoją przyszłość.

Jeżeli jesteś studentką/studentem prawa, w 2024 roku kończysz III, IV lub V rok studiów oraz:

  • posługujesz się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym na poziomie min. B2;
  • masz ugruntowaną wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa handlowego, prawa karnego, prawa nieruchomości, prawa pracy, postępowania cywilnego oraz postępowania karnego;
  • posługujesz się swobodnie programem MS Office oraz Lex/Legalis;
  • jesteś dostępna/dostępny min. 4 dni w tygodniu;
  • chętnie angażujesz się w działalność dodatkową - ELSA, koła naukowe, samorząd, wolontariat,

prześlij nam swoje CV i zdecyduj, czy chcesz spędzić z nami tegoroczne lato!

Benefity:

Jest wiele korzyści z dołączenia do naszego programu. Wybierz te, które są najlepsze dla Ciebie:

  • wynagrodzenie – 5.000,00 zł za 5 dni w tygodniu;
  • rozwój i szkolenia;
  • międzynarodowe projekty;
  • praktyczna nauka Legal English;
  • networking;
  • współpraca z mentorem;
  • przyjazna atmosfera;
  • elastyczne godziny praktyk;
  • kontynuowanie współpracy w ramach 9-miesięcznego programu stażowego Ahead.

Dołącz do jednego z naszych 10 zespołów:

  • Corporate
  • Employment
  • Energy
  • Finance, Projects & Restructuring
  • Intellectual Property & Technology
  • Ligitation & Arbitration
  • Real Estate
  • Regulatory
  • Tax
  • White Collar Crimes & Investigations