Ekspert kluczowy/ Ekspertka kluczowa ds. psychometrii w ramach zadania 2 - (0,5 etatu)

Rodzaj oferty:

Oferta pracy

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę

logo-ibe-bia__o-pomaranczowe-izj2hucvk2vs6ppoip4sa1xib4zqfi0r.png

Nazwa firmy:

Instytut Badań Edukacyjnych

Data wyganięcia oferty:

2024.04.03

aplikuj aplikujhttps://kariera.lazarski.pl/pl/praktyki/?tx_powermail_pi1[field][offer_id]=46734&tx_powermail_pi1[field][offer_position]=Ekspert%20kluczowy%2F%20Ekspertka%20kluczowa%20ds.%20psychometrii%20%20w%20ramach%20zadania%202%20-%20%280%2C5%20etatu%29&tx_powermail_pi1[field][offer_company]=Instytut%20Bada%C5%84%20Edukacyjnych&tx_powermail_pi1[field][offer_email]=rekrutacja%40ibe.edu.pl

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. W Instytucie pracuje około 380 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Zatrudniamy socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów i politologów. Nasi pracownicy to w większości wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe obejmujące prace badawcze i wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

W związku z rozwojem struktury IBE i realizacją projektu „Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży” z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) Instytut Badań Edukacyjnych poszukuje osoby na stanowisko:

Ekspert kluczowy / Ekspertka kluczowa
ds. psychometrii w ramach zadania 2 - (0,5 etatu)

Zakres obowiązków:
  • opracowanie strategii psychometrycznej i planu analiz statystycznych dla wszystkich etapów badań,
  • wykonanie analiz psychometrycznych w procesie konstrukcji narzędzi diagnostycznych na każdym etapie badań,
  • przygotowanie założeń do opracowania elektronicznego systemu obliczania i analizy wyników,
  • opracowanie norm do narzędzi - weryfikacja danych zebranych w toku badań,
  • opracowanie danych w wielu podgrupach wiekowych,
  • przygotowanie wyników, które będą opisane w podręcznikach, w tym przygotowanie danych w formie wykresów i tabel,
  • przygotowanie wkładu merytorycznego do podręczników.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (psycholog, ewentualnie socjolog, psychometra, statystyk),
  • min. 5-letnie doświadczenie w realizacji analiz statystycznych w ramach badań psychologicznych,
  • min.5-letnie doświadczenie w analizach psychometrycznych w procesie konstrukcji skal do pomiaru psychologicznego funkcji poznawczych, ze szczególnym uwzględnieniem testów rozwoju językowego dla dzieci i młodzieży, testów kompetencji społecznych, testów zdolności,
  • doświadczenie w prowadzeniu prac analitycznych związanych z weryfikacją psychometryczną i diagnostyczną testów psychologicznych,
  • doświadczenie w konstruowaniu norm testowych, w tym zaawansowanych metod jak np. continuous norming, regresja kwantylowa, oraz w budowaniu norm dla grup skrajnych i homogenicznych,
  • znajomość pakietów statystycznych np. SPSS, R, Mplus,
  • publikacje z zakresu statystyki i psychometrii,
  • doświadczenie w realizacji projektów naukowych i badawczych z obszaru diagnozy psychologicznej,
  • wiedza w zakresie problematyki diagnostyki i poradnictwa psychologicznego.

Warunki zatrudnienia:

  • zatrudnienie na umowę o pracę; (pierwsza umowa na okres próbny 3 miesięcy, potem prognozowany czas zatrudnienia do 30.09.2027)
  • wymiar etatu: 0,5;
  • wynagrodzenie zasadnicze: 5 500,00 zł brutto w okresie próbnym;
  • umowa na okres próbny z perspektywą zawarcia umowy na czas określony;
  • tryb pracy: praca hybrydowa;
  • system czasu pracy: zadaniowy.
  • świadczenia w ramach ZFŚS; możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej medycyny pracy;
  • udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym w doskonaleniu ich założeń;
  • pracę w instytucie badawczym o bogatym doświadczeniu realizującym liczne badania w obszarze edukacji i wdrażającym nowoczesne, cyfrowe rozwiązania wspierające edukację;
  • udział w szkoleniach metodycznych i merytorycznych;
  • pracę w zespole dzielącym się wiedzą.